KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10469069
*
nr 1046 9069
Carsten Hvistendahl
(1901-1972), Sverige
Akvarell, Carsten Hvistendahl, Fjordlandskap, 24x31
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2016
kl 19:19:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/7 12:32:08
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Carsten Hvistendahl
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.
Läs mer om Carsten Hvistendahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carsten hvistendahl fjord fjordar fjordlandskap landskap landskapsmåleri motiv med vatten svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:04
*
Carsten Hvistendahl
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.
Läs mer om Carsten Hvistendahl
nr 1046 9069
Carsten Hvistendahl
(1901-1972), Sverige
Akvarell, Carsten Hvistendahl, Fjordlandskap, 24x31
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/7 12:32:08 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Carsten Hvistendahl
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.Läs mer om Carsten Hvistendahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carsten hvistendahl fjord fjordar fjordlandskap landskap landskapsmåleri motiv med vatten svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:04